METRO 2033 Dmitry Glukhovsky |50 książek na 2019 rok #14|

Książka pod tytułem "Metro 2033" została napisana przez Dmitra Glukhovskiego. Książka należy do Uniwersum Metro 2033 i również jest częścią trylogii: Metro 2033, Metro 2034, Metro 2035. Na podstawie książki powstała gra komputer...

4 years ago, comments: 0, votes: 9, reward: $0.18

Książka pod tytułem "Metro 2033" została napisana przez Dmitra Glukhovskiego. Książka należy do Uniwersum Metro 2033 i również jest częścią trylogii: Metro 2033, Metro 2034, Metro 2035. Na podstawie książki powstała gra komputerowa i planszowa. Książka również ma doczekać się adaptacji filmowej planowanej na 2022 rok.Moskwa.Rok 2033, w wyniku wojny atomowej świat uległ zagładzie, ludzie zmuszeni są mieszkać w moskiewskim metrze.
Artem jest mieszkańcem WOGNU, najbardziej wysunietej na północ stacji metra. Stacja przez pewnien okres czasu pozostawała bezpieczym miejscem ale pojawiło się nowe niebezpieczne zagrożenie dla stacji.
Podczas patrolowania Artem północnego tunelu spotyka Huntera, który wypytuje go o czarne istoty które nachodzą stacje. Hunter wyjawia naszemu bohaterowi cel swojej wizyty, przybył na stacje w celu pozyskania informacji na temat czarnych.
Artem podczas rozmowy z Hunterem wyjawia mu swoją tajemnicę. Gdy był młodszy wraz z kolegami udał się na stację Botaniczy Ogród gdzie otworzyli hermetyczne drzwi i przespacerowali się po powieszchni. Nagle coś ich zaatakowało i musieli uciekać z powrotem, przy czym zapomnieli zamknąć drzwi. Hunter domyśla się, że stamtąd pochodzi zagrożenie i postanawia się udać tam i wyeliminować zagrożenie. Artem również dostaje swoje zadanie - jeśli Hunter nie wróci w ciągu dwóch dni, ten musi udać się do Polis, legendarnej stacjii w sercu moskiewskiego metra. Tam ma znaleźć Młynarza i przekazać mu informacje na temat nowego zagrożenia.
Artem podczas swojej podróży musi sie zmierzyć z dziwnymi istotami, faszystami i fanatykami religijnymi.


Więcej: