Zakon Drzewa Pomarańczy Część I |50 książek na 2019 rok #15|

Zakon Drzewa Pomarańczy została napisana przez Samanthe Shannon. Książka jest z gatunku fantasy, jest podzielona na dwie części I i II ale można ją znaleźć również w całości bez podziału na części. ...

4 years ago, comments: 0, votes: 22, reward: $0.27

Zakon Drzewa Pomarańczy została napisana przez Samanthe Shannon. Książka jest z gatunku fantasy, jest podzielona na dwie części I i II ale można ją znaleźć również w całości bez podziału na części.


Królowa Sabran IX z domu Berethnet, musi wydać na świat córkę. Jeśli nie urodzi potomkini ze snu wybudzi się groźny przeciwnik, który już wcześniej siał postrach w królestwie, lecz przodkom Sabram udało się go pokonać. Królowa nie tylko ma problem z dawnym wrogiem, ale również z skrytobójcami, którzy próbują strącić ją z rowerka.
Ead, która jest członkinią tajnego stowarzyszenia "Zakon Drzewa Pomarańczy" ma za zadanie strzec Sabran przed nad ciągającym zagrożeniem z obu stron: skrytobójcami i dawnym wrogiem.
Po drugiej stronie morza Tane próbuje za wszelką cene zostać jeźdzcem smoków. Ale podjęte decyzje ciągną za sobą złe konsekwencje, które mogą jej zaszkodzić w karierze jeźdzca a nawet jej życiu.


Co sądze o książce ? Na początku byłem sceptycznie nastawiony do tej książki. Do kupienia książki zachęciło mnie to, że według internetu książka jest podobna do sagi "Pieśn lodu i ognia" i kod rabatowy . Po przeczytaniu książki uważam, że jest dobra i autroka bardzo dobrze wykreowała świat i przemyślała każdego bohatera. Jeśli ktoś lubi fantastykę to książka powinna mu się spodobać.

Źródło zdjęcia: